Зверніть увагу! На період воєнного стану в Україні зупинено проведення атестації на підтвердження звання лікаря (провізора)-спеціаліста, атестації на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій лікарям (провізорам), атестації на підтвердження звання спеціаліста та атестації на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій професіоналам з вищою немедичною освітою, які працюють у сфері охорони здоров’я, атестації на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій молодшим спеціалістам з медичною освітою та фармацевтам.

Наказ МОЗ України від 07.03.2022 № 426 «Про особливості атестації працівників сфери охорони здоров’я та продовження терміну дії сертифікатів спеціаліста, посвідчень про кваліфікаційну категорію в період дії воєнного стану»

Документ щодо тимчасової позиції: міркування стосовно підтвердження вакцинації проти COVID-19 для осіб, які здійснюють міжнародні подорожі

Документ щодо тимчасової позиції: міркування стосовно підтвердження вакцинації проти COVID-19 для осіб, які здійснюють міжнародні подорожі

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) регулярно видає оновлені позиційні документи стосовно вакцин проти хвороб, що мають міжнародний вплив на громадське здоров’я. Цей документ, у якому викладена позиція ВООЗ стосовно доцільності вимог щодо вакцинації проти COVID-19 або підтвердження вакцинації для осіб, які здійснюють міжнародні подорожі, призначений для використання, головним чином, посадовими особами національних закладів охорони здоров’я та керівниками програм імунізації. Він також може становити інтерес для інших гілок влади, що відповідають за подорожі або міграцію, міжнародних фінансових агентств, консультативних груп з питань вакцин, медичної спільноти, наукових видань і громадськості. У цьому документі викладені наукові, етичні, правові та технологічні міркування стосовно можливого запровадження державами-членами вимог щодо підтвердження вакцинації проти COVID-19 для осіб, які вирушають за кордон або прибувають з-за кордону, відповідно до положень Міжнародних медико-санітарних правил (2005 р.) (ММСП). У ньому не розглядаються питання використання довідок про підтвердження імунного статусу особи, що відображає наявність в особи антитіл до інфекції SARS-CoV-2; статус вакцинації показує лише те, чи отримала певна особа вакцину проти COVID-19. ВООЗ висловила міркування стосовно паспортів імунізації в іншому документі. Окрім цього, детальніший аналіз етичних питань і міркувань стосовно паспортів імунізації можна знайти у рецензованій статті «Сертифікація імунізації проти COVID-19: етичні міркування» (Immunity certification for COVID-19: ethical considerations).

Теги: COVID-19 подорожі вакцинація

Завантажити