Наслідки поширення дельта-варіанта SARS-CoV-2 (B.1.617.2), що викликає занепокоєння, для ЄС/ЄЕП
Враховуючи наявні докази, трансмісивність дельта-варіанта SARS-CoV-2, що викликає занепокоєння (VOC) (B.1.617.2) є на 40–60 % вищою, ніж альфа-VOC (Β.1.1.7), і це може бути пов’язане з вищим ризиком госпіталізації.
Крім того, отримано свідчення того, що особи, яким ввели лише першу дозу вакцини в рамках курсу вакцинації, що передбачає введення двох доз, менш захищені від інфікування дельта-варіантом вірусу ніж іншими варіантами, незалежно від типу вакцини. Однак повний курс вакцинації забезпечує майже рівноцінний захист від дельта-варіанта.
На основі розрахункового збільшення ймовірності передавання дельта-варіанта та прогнозування на основі моделювання, передбачається, що саме цей варіант спричинюватиме 70 % нових випадків інфікування SARS-CoV-2 в ЄС/ЄЕП до початку серпня та 90 % випадків до кінця серпня.
Для SARS-CoV-2 добре задокументовано градієнт ризику залежно від віку, згідно з яким у старші вікові групи й особи із супутніми захворюваннями мають більшу вірогідність госпіталізації або смерті від COVID-19. За сценарієм, що передбачає поступове зменшення нефармацевтичних втручань (НФВ) на 50 % до 1 вересня, очікується збільшення захворюваності на SARS-CoV-2 у всіх вікових групах, із найвищим рівнем захворюваності в осіб віком < 50 років.
Сценарії на основі моделювання вказують на те, що будь-яке послаблення нефармацевтичних заходів протягом літніх місяців, що діяло в ЄС/ЄЕП на початку червня, може призвести до швидкого та значного збільшення щоденних випадків у всіх вікових групах, що супроводжуватиметься відповідним збільшенням госпіталізацій і смертей, які, якщо не вжити додаткових заходів, потенційно можуть досягти тих самих рівнів, що спостерігалися восени 2020 року.
Теги:
COVID-19
B.1.617.2
дельта-варіант