Зверніть увагу: наразі курси на платформі дистанційного навчання проходять реєстрацію у системі БПР на 2024 рік. Про можливість використати сертифікати як підставу для нарахування балів БПР ми повідомимо додатково.

Лабораторне тестування на вірус віспи мавп

Лабораторне тестування на вірус віспи мавп

• Метою глобального реагування на спалах віспи мавп у декількох країнах є припинення спалаху.
• Будь-якій особі, яка відповідає визначенню підозрюваного випадку віспи мавп, слід пропонувати тестування.
• Рекомендованим типом зразка для діагностичного підтвердження віспи мавп у підозрюваних випадках є матеріал зі шкірних висипів, у тому числі мазки ексудату з висипів, кришки більше ніж одного висипу або кірки з висипів.
• Лабораторне підтвердження наявності вірусу у зразках пацієнтів із підозрою на захворювання проводиться за допомогою тестування методом ампліфікації нуклеїнових кислот (МАНК), наприклад, полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) у реальному часі або звичайної ПЛР. МАНК-тест може бути загальним на ортопоксвіруси або специфічним для вірусу віспи мавп (MPXV, пріоритетний варіант).
• Усі маніпуляції в лабораторних умовах зі зразками, отриманими від пацієнтів із підозрюваним, імовірним чи підтвердженим захворюванням на віспу мавп, слід проводити відповідно до підходу на основі оцінювання ризиків.
• Окрім МАНК-тесту, для визначення клади та для розуміння епідеміології вірусу доцільно проводити секвенування. Державам-членам настійно рекомендовано ділитися даними генетичного секвенування MPXV у доступних і публічних базах даних.
• Держави-члени повинні негайно повідомляти ВООЗ відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП) 2005 року про позитивні результати лабораторних досліджень, у тому числі загального лабораторного тесту на ортопоксвіруси, що очікують на підтвердження.
• ВООЗ може допомагати державам-членам в отриманні доступу до тестування шляхом направлення зразків. За потреби держави-члени можуть звертатися до відповідного регіонального бюро ВООЗ.

Теги: віспа мавп

Для того, щоб завантажити матеріал, необхідно .